Big brother v průmyslu.

Lokalizace v reálném čase

Úvod do problematiky:

Neznáte vytíženost a efektivitu interní logistiky? 

Nevíte kolik kusů manipulační techniky pronajímat ?

Ztrácí se vám ve výrobě drahé přípravky?

Vznikají vám prostoje kvůli špatnému zásobování?

Výzvy:

“Data ze strojů sbíráme, OEE si počítáme, jsme daleko v průmyslu 4.0, ale stále nevíme, jak efektivní je naše interní logistika”, “Operátor vždy vezme přípravek a odloží ho někam, kde se pak hledá až několik hodin a pak stojí celá výroba”, “Vždycky vidím, jak jede logista naložen pouze dvěma krabicemi a jezdí neefektivně”. 

Říkáte nám to sami. Data už sbíráte a víte, že díky nim získáváte informace k lepšímu rozhodování, k efektivnějšímu řízení, k větším úsporám. Chcete hledat, co dalšího můžete měřit, co můžete ještě lépe řídit. 

Jednou z oblastí, kde se dají sbírat dodatečná data je i lokalizace v reálném čase. Existuje několik druhů výzev, se kterými se naši zákazníci v oblasti lokalizace setkávají:

  • drahý outsourcing interní logistické sítě;
  • neefektivní vytíženost manipulační techniky a neoptimalizované zásobovací trasy;
  • tvorba zmetků kvůli špatné manipulaci WIP (teplotní rozdíly);
  • prostoje ve výrobě kvůli nedostupnosti materiálu/zařízení;
  • nedokážete zajistit bezpečnost svých zaměstnanců v rizikových výrobách;
  • krádeže zařízení a drahého vybavení.

Díky řešení lokalizace v reálném čase dosahují naši zákazníci mnoha benefitů. Jsou schopni analyzovat a optimalizovat vozový park, ať už se jedná o vysokozdvižné vozíky ve skladu nebo vláčky zásobující výrobní linku. Řešení umožňuje analyzovat závozové trasy optimalizovat frekvenci a v konečném důsledku ušetřit náklady ať už v podobě optimalizace potřebných zdrojů nebo zvýšením bezpečnosti. V projektové výrobě jste schopni na mapě závodu zobrazit kde se nachází jednotlivé komponenty konkrétní zakázky a okamžitě je využít k výrobě.

Lokalizace zároveň umožňuje monitoring pohybu lidí, například ve zdraví škodlivém prostředí. Přivolání a navigaci záchranných složek k zaměstnanci v nebezpečí.