4. průmyslová revoluce a průmyslový Internet Věcí

Industry 4.0 / IIoT

Úvod do problematiky:

Také Vám někdy připadá, že se momentálně silně nadužívaný pojem Průmysl/Industry 4.0 dá přirovnat k pojmu "pubertální sex" (Teenage Sex) tj. když o něm každý jen mluví, a málokdo ho provozuje. Jak z toho ven? Třeba tím, že se na následujících řádcích pokusíme objasnit, co říká pojem Průmysl 4.0 nám, a co může přinést Vám.

4. průmyslová revoluce a průmyslový Internet Věcí
... chybami se člověk (a dnes už i stroj) učí...
... tendr vyhrává jen první. Druhý a další jsou poslední...

Výzvy:

Také ještě stále neplánovaně a dost často z důvodu poruchy odstavujete Vaši nejdůležitější výrobní linku anebo na ní dlouho nevědomě produkujete zmetky? Ztrácíte zakázky a zákazníky kvůli nedodržení kvality nebo termínů a nevíte, proč se totéž neděje u Vaší konkurence? Jste dostatečně flexibilní a dokážete pružně reagovat na požadavky trhu? Nepřestáváte náhodou být konkurenceschopní? Končíváte v tenderech často na "pěkných" druhých místech?

Popis tématu:

Optimalizujte tedy výkon Vaší organizace jako celku a vyhněte se výše uvedeným i mnoha dalším problémům nasazením technologií, které to už dnes umožňují a podporují Průmysl 4.0. Pomocí průmyslového Internetu věcí přímo kontrolujte a optimálně řiďte (také pomocí IIoT) udržované automatické a robotizované výrobní linky. Eliminujte tak neplánované výpadky i zmetkovitost. Zajistěte si spokojené zákazníky zvýšením úrovně kvality Vaší produkce nasazením systémů na bázi strojového učení a umělé inteligence (Machine Learning a Artificial Intelligence). Zavedením nástrojů pro digitalizaci zvýšíte pružnost Vaší výroby a zlepšíte Vaši schopnost reagovat na požadavky zákazníků.

Velké objemy dat generované průmyslovým internetem věcí jsou v současnosti ještě důležitější, než „klasická“ velká data z obchodních, marketingových a finančních systémů, se kterými se již dnes běžně pracuje. Data získaná přímo z výrobního procesu a zpracovaná za pomoci integračních, analytických a dalších nástrojů pro správu dat společnosti Informatica mohou výrazně snížit náklady a přitom zvýšit kvalitu výrobků.

Jak vidíte, je to prostě stále jen a opět hlavně o „správných datech“!!!

Toto téma řešíme pomocí těchto nástrojů

Big Data

Hadoop a jiné potvory

Zjistit víc

Data Integration

Data všech aplikací a systémů spojte se

Zjistit víc

Data Quality

Když data tak správná

Zjistit víc

Master Data Management

Nejsprávnější správná data

Zjistit víc