Automatizované odhalování podvodných situací v procesech organizace

Fraud Detection

Úvod do problematiky:

Možná si ještě pamatujete totalitní přísloví „Kdo neokrádá stát, okrádá vlastní rodinu“ a další podobná. To, co si již pamatovat nemůžete, je potápění šidících řemeslníků z mostů do řek. Sekání zlodějských rukou se dokonce ještě stále v některých koutech světa používá. Podvod, klam, zlodějna jsou prostě i přesto věčné a jejich pachatelé jsou obyčejně neobvykle vynalézaví.

Automatizované odhalování podvodných situací v procesech organizace
Prevence je levnější než postih

Výzvy:

Již jste se ve Vaší obchodní praxi setkali, odhalili jste a nebo dokonce jste se stali obětí podvodného jednání? Kolik Vás stálo zpětné řešení zpronevěr a podvodů Vašich klientů, obchodních partnerů nebo zaměstnanců? A také nevěříte, že to bylo naposledy?

Popis tématu:

Automatizované odhalování podvodných situací v procesech organizace, tj. odhalování podvodů nebo jiného škodlivého chování všech typů pachatelů, viz výše , vychází ze „správných dat", jejichž zdrojem jsou integrační, analytické i další nástroje pro správu dat společnosti Informatica, které lze jednoduše napojit do různých nadřazených analytických a sledovacích systémů pro včasné rozpoznání nebezpečného nebo podezřelého chování.

Jak vidíte, je to prostě stále jen a opět hlavně o „správných datech“!!!

Pozn.:
Na základě rozpoznání nestandardního chování a s využitím analýzy minulých situací či zkušeností lze tedy předcházet podvodům a zároveň předávat tyto informace do procesu Blacklistingu.

Pokud zde zmiňujeme Blacklist (BL), tak je možná spolupráce i v opačném směru, kdy systém Fraud Detection na základě dat z Blacklistingu použije jiné, ostřejší algoritmy a to např. v případě, že narazí na podezřelý kontakt již uvedený na Blacklistu (ano, může to být i jen shoda jmen)

Toto téma řešíme pomocí těchto nástrojů

Big Data

Hadoop a jiné potvory

Zjistit víc

Master Data Management

Nejsprávnější správná data

Zjistit víc

Cloud Services

Data v mracích

Zjistit víc

Data Integration

Data všech aplikací a systémů spojte se

Zjistit víc

Data Quality

Když data tak správná

Zjistit víc

Data Security

Bezpečná data jsou stejně důležitá jako bezpečný sex.

Zjistit víc