Maskování citlivých (podnikových) dat

Data Anonymization

Úvod do problematiky:

Potřebuje váš byznys vždy reálná data o zákazníkovi?
Potřebuje vaše IT vždy reálná data o zákazníkovi?
A jak je to s daty při vývoji a testování?
Anonymizace je způsob, jak naplnit byznys i IT potřeby a současně omezit rizika.

Maskování citlivých (podnikových) dat
V každé z vašich firem, dámy a pánové, se už někdy testovalo na produkčních - živých a citlivých datech, a tam, kde říkáte, že ne, se na nich testuje dosud!

Výzvy:

Taky vám vyšlo testování a přesto se při nasazení do produkce se “začaly dít věci”? V tom případě testujete na špatných testovacích datech, které neodpovídají produkčím. Nebo vám to “vyšlo” a po úspěšném testování proběhlo i úspěšné nasazení do produkce. V tom případě jste testovali s velkou pravděpodobností na kopii živých produkčních datech.

Obě varianty jsou špatně.
V prvním případě to stojí více peněz, času, úsilí a “nervů”, než se celý proces minimálně 1x zopakuje. Ve druhém jste nesplnili jednu z oblastí vyžadováno GDPR. A budete-li přistiženi (a možná i udání), bude vás to stát mnohem více peněz a kdoví čeho ještě dalšího, třeba dobré jméno vaší organizace (které se tak obtížně a dlouho buduje a tak lehce ztrácí).

Popis tématu:

My k problematice přistupujeme, tak že ta správná testovací data, vyhledáme, zamaskujeme a přeneseme do testovacího prostředí při zachování důležitých logických vazeb mezi nimi (chcete-li odborně, nazývejme to referenční integritou). Pro přípravu testovacích dat můžete využít Informatica Anonymization Suite. To je celá sestava SW nástrojů společnosti Informatica zabezpečující automatizaci přípravy „těch správných" (kvalitních a zabezpečených) testovacích dat, a to co do všech parametrů, měřítek i velikostí.