Informatica patří mezi nejlepší dodavatele řešení pro datovou virtualizaci

Nezávislá analytická firma Forrester vysoce hodnotí pokročilou a robustní technologii Informatica pro datovou virtualizaci (Data Virtualization)
 
 

Společnost Informatica (Nasdaq:INFA), vedoucí nezávislý dodavatel software pro integraci dat, oznámila, že byla vyhodnocena jako vedoucí dodavatel technologie pro virualizaci dat v reportu "Information Fabric 3.0, Forrester’s Reference Architecture for Enterprise Data Virtualization".

Kompletní report obsahující hodnocení všech významných poskytovatelů řešení pro datovou virtualizaci je dostupný zde: www.informatica.com/datavirtualization.

 

V předchozím reportu The Forrester Wave™: Data Virtualization, Q1 2012 publikovaném 5. ledna 2012, který hodnotil top dodatele, byla společnost Informatica rovněž vyhodnocena jako lídr pro datovou virtualizaci, s největším skóre jak v současné funkcionalitě, tak ve strategii do budoucna.

 

Pro usnadnění výběru nejvhodnější technologie pro datovou virtualizaci, report Information Fabric 3.0 aktualizuje referenční architekturu pro datovou virtualizaci , včetně zahrnutí nových a vylepšených technologií potřebných pro podporu současných potřeb businessu. Dodavetelé jsou hodnoceni podle 18-ti kritérií. Informatica plně nebo částečně splňuje všech 18 kritérií.

 

Dle společnosti Forrester: “Informatica má robustní a širokou nabídku řešení pro datovou virtualizaci. Před rokem 2009 využívala Informatica OEM řešení od společnosti Composite Software. Od verze 9 platformy Data Services začala Informatica nabízet svůj vlastní software pro datovou virtualizaci, který byl interně vyvinut. Zahrnuje pokročilou funkcionalitu, jako například profilování  dat kdekoliv v datovém toku, real-time transformace dat, řízení kvality dat, maskování dat, modelově řízený přístup k zajištění reusablility datových služeb, sdílená metadata s ostatními produkty integrační platformy (např. PowerCenter), atd.

 

Technologii pro datovou virtualizaci lze uplatnit v celé řadě projektů, jako je modernizace provozního a BI reportování, virtualizace a zabezpečení dat v "big data" řešeních, virtualizace nestrukturovaných dat nebo dat z mainframe, master data management, servisně orientovaná architektura (SOA), atd.

 

V reportu je Informatica hodnocena jako:

 

  • Jediný dodavatel s plnou podporou nástrojů pro různé role: business uživatel i IT vývojář
  • Jeden ze dvou dodavatelů plně podporujících real-time procesy pro řízení kvality dat, integrovanou data governance, integrované zabezpečení dat (řízení přístupu a maskování dat)
  • Jeden ze tří dodavatelů plně podporujících streamové zpracovávání, replikaci dat v reálném čase, zpracovávání komplexních událostí, metadata: (lineage, taxonomie, katalog) a dynamickou optimalizaci za běhu
  • Další kategorie, kde Informatica poskytuje plnou podporu zahrnují: integraci s platformou Hadoop, integraci s SaaS, podporu sociálních sítí a webových technologií, kanonický/logický datový model.

 

“Architektura Foresters Information Fabric 3.0 zdůrazňuje rozšíření působnosti datové virtualizace a její rostoucí důležitost pro realizaci projektů real-time operační inteligence” řekl Ronen Schwatz, vice president a generelání ředitel Informatica Emerging Products “Informatica  byla vyhodnocena jako lídr pro datovou virtualizaci již v dřívějším reportu Forrester Wave™: Virtualizace dat, Q1 2012. Po osmnácti měsících jsme dále posílili naši vedoucí pozici díky pokročilé platformě pro datovou virtualizaci dat na bázi Vibe. Nyní podporujeme nové typy a větší objemy dat, nové způsoby využití, nové typy aplikací , které potřebují rychlé a spolehlivé informace v reálném čase.

 
© 2010 INFA Partner, s.r.o                    Kontaktujte nás |Mapa stránek