Informatica se umístila na čelní pozici v “Gartner Magic Quadrant for Data Quality Tools 2013”

 
 

Redwood City, California, 9.10.2013

 

Společnost Informatica, vedoucí nezávislý dodavatel software pro integraci dat, dnes oznámila, že byla analytickou společností Gartner vyhodnocena jako lídr v reportu “Magic Quadrant for Quality Tools 2013”

 

Kompletní report obsahující magic quadrant je dostupný zde:

http://www.informatica.com/us/data-quality-magic-quadrant

 

Ted Friedman, analytik společnosti Gartner a autor reportu napsal: “Díky stále většímu množství organizací, které se snaží využít hodnoty jejich informačních aktiv, se důležitost disciplíny datová kvalita dále zvyšuje. Poptávka po inovovaných přístupech ve strategii datové kvality nebyla nikdy vyšší.”

 

Friedman poznamenává v reportu: “Nástroje datové kvality umožňují automatizaci aktivit, které by jinak byly složité, ne-li nemožné realizovat, vzhledem k objemu dat a složitosti technologií (různé platformy, mechanizmy uložení dat, rozmanitost formátů a sémantik), typické pro moderní společnosti.”

 

“Nástroje datové kvality umožňují lepší organizaci a řízení projektů datové kvality díky své infrastruktuře pro měření úrovně kvality dat, identifikaci různých druhů problémů, aplikaci business pravidel pro zlepšení datové kvality a trasování problémů kvality dat v celém řešní.”

 

Gartner report dále uvádí “V celé škále podnikového software patří trh s nástroji datové kvality mezi nejrychleji rostoucí. Gartner odhaduje, že tento trh dosáhl ke konci roku 2012 obratu 960 milionů dolarů. To se promítá do růstu 12,3% proti roku 2011 (rok, ve kterém trh vyrostl o 17.5%). Gartner předpovídá, že růst trhu zrychlí během následujících let, aby se v roce 2017 přiblížil k 16% a přinesl trhu obrat okolo dvou miliard dolarů.”

 

“Informatica Data Quality” poskytuje robustní platformu pro řízení kvality dat pro všechny typy projektů, datových domén a aplikací, a to jak klasicky, tak v cloudu. Nástroj založený na novém konceptu virtuálního datového stroje “Informatica Vibe”, umožňuje uživatelům aktivně monitorovat a čistit jejich data konzistentním a opakovaně použitelným způsobem, bez ohledu na datové  platformy a technologie.

 

Ash Kulkarni, senior viceprezident pro integraci dat ve společnosti Informatica řekl: “ Věříme, že vedoucí pozice Infromatiky v “Gartner Data Quality Tools Magic Quadrant” je důkazem faktu, že úspěšně pokračujeme v inovacích našich prvotřídních platforem pro integraci dat a datovou kvalitu. Zůstáváme zaměření na pomoc podnikům maximálně využít jejich informační potenciál zvyšováním business agility díky lepší kvalitě a důveryhodnosti dat.

 
© 2010 INFA Partner, s.r.o                    Kontaktujte nás |Mapa stránek