Informatica poskytuje software pro maskování citlivých dat na platformě Hadoop

Informatica Dynamic Data Masking for Hadoop řeší problém se zabezpečením dat

 
 

Redwood City, California, 30.10. 2013

Na konferenci “Strata Conference + Hadoop World 2013” oznámila společnost Informatica, vedoucí nezávislý dodavatel software pro integraci dat, že nástroj pro dynamické maskování dat (Informatica Dynamic Data Masking) nyní podporuje také platformu Hadoop. a tím řeší velký problém se zabezpečením dat na této platformě.

“Business potřebuje zpracovat a analyzovat velká množství dat, aby získal výhody nad konkurencí, což na druhou stranu přináší rizika úniku citlivých dat.” řekl Anil Chakravarthy, výkonný viceprezident a vedoucí pracovník společnosti Informatica. “Nyní, když Informatica Data Masking podporuje Hadoop, mohu bezpečnostní experti rozšířit politiku zabezpečení dat i na "big data" platformy a snížit tak riziko zneužití citlivých dat.”

Bhavish Sood a Arun Chandrasekaran, vedoucí výzkumu v analytické společnosti Gartner, uvedli v reportu datovaném 22. října 2013 s názvem: “Technology Overview: Hadoop Maturity and Adoption Trends in Asia/Pacific”, že “Hadoop jistě nebyl navržen s ohledem na podniková  IT prostředí, zejméně kvůli nedostatku robustních bezpečnostních mechanizmů na této platformě.”

Zákazníci Informatiky nyní mohou aplikovat Dynamic Data Masking  na platformě Hadoop, bez nutnosti úpravy aplikací nebo psaní dalšího kódu. Bezpečností administrátoři mohou  využít existující bezpečnostní politiky a aplikovat maskování dat na datové elementy, které již byly klasifikovány jako citlivé nebo důvěrné. Privilegovaným uživatelům bude umožněn přístup k datům, přičemž neprivilegovaní uživatelé uvidí pouze zamaskované hodnoty. Informatica Dynaminc Data Masking také podporuje další "big data" platformy, jako jsou Terradata a Netezza.

 
© 2010 INFA Partner, s.r.o                    Kontaktujte nás |Mapa stránek